Клічук підбив підсумки травня і відповів на багато каверзних запитань журналістів
Джерело: bukinfo.com.ua
Сьогодні, 6 червня, у День українського журналіста, міський голова Чернівців Роман Клічук дав пресконференцію, на якій підбив підсумки роботи керівництва міста та Чернівецької міської ради у травні. Зустріч з пресою традиційно була змістовною, насиченою та цікавою. Мер міста відповів на численні прості й не дуже запитання журналістів на різноманітні теми із життєдіяльності Чернівців у цей важкий, воєнний час.
Зокрема, як повідомляє джерело, у травні Чернівецька міська рада виділила військовим частинам 5,7 млн грн. На потреби ЗСУ, серед іншого, передали квадрокоптери, антени, зарядні пристрої, планшети.
Згадав Роман Клічук і про критичну нестачу кадрів на комунальних підприємствах міста через що, за його словами, у Чернівцях може статися колапс.
Як зазначив мер міста, лише за останній тиждень повістки на фронт отримали 52 працівники Водоканалу, 25 людей з Чернівецького тролейбусного управління і 70 з Калинівського ринку.
«Якби з нами радились, така політика мобілізації не поставила під загрозу роботу критичної інфраструктури міста і міжнародні проєкти», – зазначив Роман Клічук.
Мер Чернівців додав, що міська рада підтримує мобілізацію й розуміє, що нині оборона країни є найважливішою, однак сказав, що без людей місто не зможе працювати.
Роман Клічук нагадав про дію програми щодо компенсації вартості закупівлі генераторів для ОСББ і кооперативів.
«Ця програма діє, й ОСББ чи кооперативи можуть звертатися і отримуватимуть компенсації по тій же схемі, як і торік», – сказав він під час пресконференції.
Міський голова Чернівців додав, що на останній сесії міська рада ухвалила рішення ще і про програму співфінансування на альтернативну енергетику – 70 на 30.
«Де 70% вартості сплачує міська влада, а 30% – ОСББ, ЖБК чи будь-яка форма управління», – зауважив Роман Клічук.
Прокоментував міський голова й затоплення деяких вулиць під час сильних дощів. За його словами, нині зон у Чернівцях, які затоплює, стало менше. Йдеться, зокрема, про вулицю Вокзальну та Скальда.
«На вулиці Вокзальній і Б. Хмельницького відремонтували зливову каналізацію, і на цей раз, напевно, вперше за десятиліття, вокзал не затопило. Не було підтоплень і між «Черемошем» і озерами на Скальда», – зазначив мер міста.
Водночас щодо вулиці Садової Роман Клічук сказав, що причиною її затоплення є діаметр труби, утім розв’язати це питання наразі не можуть через брак коштів.
«Щоб уникнути надалі затоплень, треба змінити цю систему аж до вулиці О. Гузар. Тобто через весь парк. Ми запланували при реконструкції парку це зробити. За обмеженості фінансування ми не можемо одночасно зробити всі зони», – зауважив міський голова.
До 1 вересня у Чернівцях планують забезпечити об’єкти критичної інфраструктури додатковими засобами живлення. Роман Клічук сказав, що наразі міська рада працює над забезпеченням резервних джерел енергії для Водоканалу й каналізаційних насосних станцій.
Також дві когенераційні станції до серпня змонтують на котельнях. Нині міська рада веде перемовини щодо постачання ще двох таких станцій.
Причиною неприємного запаху у мікрорайоні «Гравітон» не є очисні споруди Водоканалу, – сказав під час пресконференції міський голова Роман Клічук.
Згадав очільник міста й про неприємний запах, які чують мешканці мікрорайону «Гравітон». Роман Клічук зазначив, що наразі робоча група намагається знайти причину смороду і припустив, що неприємний запах може з’являтися через витік каналізації неподалік мікрорайону, або ж свиноферми, яка розташована за 1,5 км. Однак він запевнив, що причиною смороду однозначно не є очисні споруди Водоканалу.
«Ми спільно моніторимо, в який саме час з’являється сморід: буває зранку, буває в обід, буває так, що декілька днів запаху нема. Мешканці кажуть, що сморід ще залежить ще від температури повітря і вітру», – прокоментував мер Чернівців.
Окрім цього, Роман Клічук пояснив, чому місто відрізають від залізничного сполучення. Однією з причин, за його словами, може бути мобілізація.
«Зараз усі бояться їхати у Чернівцях у зв’язку з бездумною мобілізацією, яка відбувається, за моєю інформацією, винятково в Чернівцях на вокзалі. Це практично має такий вигляд, як полювання на людей, на гостей міста», – зазначив Роман Клічук.
З його слів, багато людей не доїжджають до Чернівців, а виходять раніше, після чого добираються до міста автомобілями чи маршрутками.
«У зв’язку з тим, що до Чернівців ніхто не приїжджає і з Чернівців ніхто не виїжджає, залізниця справедливо бачить зменшення пасажирів, і, економлячи гроші, скорочує маршрут. Такими темпами скоро в Чернівці не приїжджатиме жоден транспорт: ні автобуси, ні поїзди», – додав міський голова.
Наостанок Роман Клічук розповів про те, яке комунальне майно продають у Чернівцях і чому без цього не обійтись. Він каже, що продаються лише ті приміщення, які не розташовані у центрі міста й перебувають в аварійному стані.
«Ми говоримо за приміщення, які розташовані у другій-третій лінії, і які є в жахливому стані. Є купа приміщень, які руйнуються. Я вважаю, що це не по-господарськи – не ремонтувати ці приміщення. Ми розуміємо, що і в воєнний час, і в мирний час все дуже дорого коштує. Ми ці приміщення не можемо здати ні в оренду, ні ремонтувати власними силами. Якщо з’явиться господар, який їх приведе до ладу, я вважаю що це правильно», – сказав мер Чернівців.
Роман Клічук зауважив, що за останні три роки жодного комунального приміщення у Чернівцях не викупали.
«Це чесно і відкрито. Ми продаємо ті приміщення, які місто не може здати в оренду, але щось потрібно з ними робити. Їх насправді багато. І якщо бізнес отримає ці приміщення і зробить якусь хорошу локацію чи офіс, це є добре», – зазначив міський голова.
Мер міста додав, що приміщення, які розташовані в центрі міста, не продаватимуть, а лише здаватимуть в оренду.
Фото: Тарас Піц, джерело
До вашої уваги – повний відеозапис пресконференції, яку транслював телеканал джерело.