День Незалежності США: історія та цікаві факти головного свята країни

Фото: Pixabay

Сьогодні американці відзначають головне свято для країни – День незалежності США. Рівно 248 років тому, 4 липня 1776 року, представники тринадцяти колоній Великої Британії на території Північної Америки ухвалили документ, який проголошував нову суверенну державу.

До липня 1776 року на території США було створено 13 штатів, і всі вони існували у колоніальній, тобто залежній від Британської імперії формі. Ще до того, впродовж років, тривала так звана Американська революція, яка була викликана небажанням колоній підкорятися інтересам британської метрополії. Американські патріоти протестували проти тогочасних прийнятих законів та організовували масові бойкоти. Це все переросло у військове протистояння між повстанцями та британськими солдатами й колонізаторами. У результаті, було створено Континентальний конгрес – тимчасовий уряд, який de facto став першим урядом США.

4 липня 1776 року тимчасовий уряд проголосував за відокремлення північноамериканських колоній від Британської імперії й прийняв Декларацію незалежності у Філадельфії. У ній засуджувалася тиранія британського короля Георга ІІІ та проголошувалося, що “всі люди створені рівними, що Творець наділив їх невіддільними правами, з-поміж яких є право на життя, свободу і прагнення щастя”.

Попри те, що День незалежності офіційно відзначається 4 липня, затвердження остаточного формулювання Декларації північноамериканських колоній відбулося на два дні раніше — 2 липня 1776 року. І тільки 4 липня представники 13-ти штатів на Другому Континентальному Конгресі вирішили долю подальших взаємин з Лондоном, одноголосно прийнявши Декларацію про незалежність, в якій вперше колонії іменувалися “Сполученими Штатами Америки” і проголошувалися самостійною державою.

Головним укладачем документа став видатний діяч Американської революції, дипломат і філософ епохи Просвітництва (в майбутньому 3-й президент США (у 1801−1809 роках) Томас Джефферсон. Разом з ним, над документом працював ще один майбутній президент США Джон Адамс, а також Бенджамін Франклін, Роджер Шерман і Роберт Лівінгстон.

Декларацію незалежності підписали 56 представників із 13 колоній. Лише співавтор Декларації Джон Хенкок підписав її 4 липня 1776 року, а решта зробили це трохи пізніше. Основному автору Декларації, Томасу Джефферсону, на момент підписання було 33 роки. Наймолодшим підписантом був Томас Лінч (молодший) з Південної Кароліни, йому було 27 років. Бенджаміну Франкліну було 70 років – і він був найстаршим; загалом середній вік підписантів становив 45 років.

Відомо, що спочатку зірки на оригінальному американському прапорі були розташовані по колу. Це був символ рівності всіх тринадцяти колоній.

За даними Бібліотеки Конгресу, за рік, перша річниця американської незалежності була відзначена спонтанним святкуванням.

Однак тільки після війни 1812-го року святкування 4 липня як Дня незалежності США стало традицією і почало з кожним роком набирати популярності.

Джерело: prm.ua