В Берліні триває фотовиставка Український цирк під час війни – фото

26 жовтня в галереї арт-простору готелю “Континенталь”  в Берліні відбулося відкриття фотовиставки “Український цирк під час війни”.

Гостей виставки зустрічали партнери заходу, Деніел Бароу, керівник проєкту “Scenic Circus”, та директорка арт-простору Крістіна Дісман.

Організатори виставки, засновники українського медіа про цирк “CircusLife” Максим Сидоренко та Нікіта Делюков, а також українські партнери виставки долучилися до її відкриття в онлайн форматі.

Фотовиставка, яка триватиме до 4 листопада включно, має на меті продемонструвати красу та незламність українського цирку. Кожну з 21 фотографій виставки супроводжують історії артистів цирку та їх колективів, які попри усі труднощі воєнного часу, продовжують дарувати радість глядачам.

За словами Максима Сидоренка, редактора медіа CircusLife.com.ua та автора історій до фото в Німеччині знають і люблять цирк. Саме тому організатори впевнені, що унікальний досвід українських артистів цирку, які залишаються відданими своєму мистецтву під час війни, буде цікавий міжнародній аудиторії.

Автор світлин виставки фотограф CircusLife Нікіта Делюков, говорячи про вибір світлин для виставки, зазначив:

“Лише в сезоні 2023-2024 року ми відвідали десятки шкіл та студій циркового мистецтва, побували на фестивалях, які збирали на сцені або в манежі сотні учасників. Обираючи фото для виставки, ми хотіли показати світові красу українського цирку, його глибину та масштаб індустрії.

Але перш за все мої фото про людей, якими я захоплююся. Мені було цікаво зафіксувати в кадрі їх стани, емоції, моменти адреналіну під час карколомних трюків”.

У своїй промові до учасників заходу директор Національного цирку Владислав Корнієнко наголосив на важливості виставки, яка має слугувати ще одним інструментом донесення правди про війну:

“Світ має знати правду про війну, про український цирк та його артистів, яких щодня може вбити російська ракета. Ми хочему, щоб цю виставку побачили в якомога більшій кількості міст Європи та закликаємо міжнародну спільноту допомогти нам зберегти українську культуру та цирк, які є невіддільною частиною культурного життя Європи”.

Анастасія Ільїна, артистка Національного цирку, підкреслила, що робота артиста цирку в умовах війни вимагає подвійних зусиль через ті умови, з якими вони стикаються щодня:

“Нам часто доводиться працювати в умовах, які складно уявити. Без світла, опалення, води. До того ж немає такої миті, в яку російська ракета не могла б прилетіти в місце, де ти є. Але й за таких умов ми працюємо, даруючи радість дітям і дорослим, навіть якщо місцем для роботи є бомбосховище цирку, де артисти працюють під час повітряної тривоги, яка перервала шоу”.

Також до слова було запрошено Олега Поспєлова, керівника та засновника студії циркового мистецтва DuoPospelo Creative Studio. Олег відмітив, що в Україні продовжують свою роботу сотні студій циркового мистецтва, в яких навчаються тисячі талановитих дітей, що мріють про міжнародну кар’єру.

Про важливість виставки в міжнародному контексті говорив і Віам Хассан. Єгиптянин вперше приїхав в Україну вісім років тому. Сьогодні він є артистом Національного цирку, пов’язує своє майбутнє з нашою країною та вважає, що світ має бути більш згуртованим та рішучим в підтримці України.

Після Берліна команда CircusLife планує провести аналогічні заходи в інших містах Європи, зокрема на головному фестивалі циркового мистецтва світу, який проходитиме в Монте-Карло.

В Києві фотовиставку буде представлено вже в листопаді 2024 року. Про час та локацію виставки буде повідомлено окремо на сайті медіа-ресурсу та в соціальних мережах.

Джерело: prm.ua