Адаптація мистецтвом: цісарську ложу у Чернівецькому драмтеатрі перетворять на «Ветеранський театральний хаб»

У Чернівецькому обласному музично-драматичному театрі ім. Ольги Кобилянської створять «Ветеранський театральний хаб», на базі якого проводитимуть тренінги, різноманітні зустрічі, читатимуть поезії й п’єси.

Про це пише С4 з посиланням на голову Чернівецької обласної ради Олексія Бойка.

Посадовець зустрівся з керівником театру Іваном Бутняком і актором, учасником російсько-української війни Олексієм Надкерничним.

«Олексій – ветеран із бойовим досвідом, і зараз повертається до роботи у театрі. Нині він працює помічником директора, але поступово планує знову вийти на професійну сцену. Адже акторство – це психологічно непросто, і воїнові потрібно більше часу для адаптації. Втім, Олексій Надкерничний та Іван Бутняк хочуть допомогти й іншим ветеранам», – йдеться у повідомленні.

Так, ложу, яку зводили для осіб цісарської крові, вони перетворять на «Ветеранський театральний хаб» – місце комунікації ветеранів і театру. Ця локація має окремі під’їзд і вхід, тут можна проводити психологічні тренінги-зустрічі, читати поезію та п’єси. Серед побратимів Олексія є воїни, які люблять театр, але почуваються некомфортно у багатолюдних місцях. Та якщо тут буде простір, де ветеранів завжди чекатимуть, вони зможуть відвідувати репетиції, прем’єри, зустрічатися з акторами й іншими митцями.

«Терапія мистецтвом сприяє психологічному відновленню військовослужбовців, тож щиро бажаю успіху цьому проєкту і всіляко його підтримую. Важливо, що Ветеранський театральний хаб створюють не для того, щоб відгородити ветеранів від іншої публіки, а щоб дати їм можливість адаптуватися і йти далі», – зазначив голова облради.

Бойко додає, у планах також вистави за участі акторів, які не мають бойового досвіду, та ветеранів, які ніколи не були акторами.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Чернівецький муздрамтеатр Кобилянської представив репертуар вистав на травень.