Через виявлену африканську чуму у тушках свиней на Буковині оголосили карантин: перелік сіл

Через виявлене захворювання африканської чуми свиней у тушках, які викинули на острові серед річки Прут у районі “Гарячого Урбану”, оголосили карантин у трикілометровій зоні від місця знахідки.

Про це molbuk.ua повідомила заступниця начальниці управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Анжела Косован.

Зокрема карантин оголошений у селах Буда, Магала, Остриця, Прут Магальської ОТГ, села Остриця Острицької ОТГ, м. Чернівці (Першотравневий район).

Відповідно до заходів щодо профілактики недопущення поширення африканської чуми, на території, де оголошено карантин, будуть здійснюватися будинкові огляди господарств членами спеціальної комісії.

Мешканці повинні провести забій усіх клінічно здорових свиней на спеціальних бійнях, куди їх направлять фахівці комісії. Визначено м’ясопереробне підприємство для проведення забою, переробки свиней із зони захисту ТОВ “Буковина Агротрейд 2000” с.Магала, вул. Чернівецька, 2А.

10% тушок має бути направлено на лабораторні дослідження на африканську чуму свиней.

У разі виявлення африканської чуми у свиней в інших господарствах мають умертвити та спалити свиней з ознаками захворювання.

Також з цих територій впродовж 40 днів буде заборонено ввезення та вивезення живих свиней та продукції з них. Заборонено торгівлю на ринках живими свинями та продуктами з них.

Також у зоні нагляду населені пункти радіусом 10 кілометрів: м. Чернівці, с. Коровія, с. Бояни, с. Припруття, с. Боянівка, с. Гай, с. Волока, с. Валя Кузьмина, с. Великий Кучурів, с. Годилів, с. Снячів, с. Задубрівка, с. Кам’яна, с. Михальча, с. Заволока, с. Дубове, с. Спаська, с. Рідківці, с. Мамаївці, с. Стрілецький кут, с. Новий Киселів, с. Луковиця, с. Цурень, с. Чагор, с. Молодія, с. Луковиця, с. Кут, с. Топорівці.

Тут будуть проводити роз’яснювальну роботу з населенням щодо профілактики та недопущення виникнення захворювання свиней на АЧС.
Проведуть облік всього поголів’я свиней із періодичним здійсненням огляду.

Африканська чума свиней (АЧС) – це дуже небезпечне та невиліковне інфекційне захворювання, яке вражає свиней. Хвороба майже завжди призводить до смерті уражених тварин. Смертельний результат майже стовідсотковий, незалежно від віку та способу проникнення вірусу в організм.

Для людей ця хвороба не несе загрози.

Нагадаємо, у Чернівцях, 10 червня, посеред річки Прут у районі Гарячого Урбану було виявлено туші свиней.

Джерело: molbuk.ua