Депутати Чернівецької міськради не підтримали рішення про приєднання Тресту зеленого господарства до «Містосервісу»
Під час чергового засідання Чернівецької міської ради 25 квітня депутати розглядали проєкт рішення щодо приєднання Чернівецького Тресту зеленого господарства до «Містосервісу». Питання двічі виносили на голосування, однак в обох випадках не набиралось достатнього для ухвалення рішення голосів.
Про це пише джерело.
Як пояснив під час засідання директор департаменту інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради Ігор Ніколенко, усі працівники з Тресту будуть переведені до «Містосервісу». При цьому для них збережуть весь соціальний пакет.
«Це визначає, що їхня заробітна плата не може бути нижчою, ніж була у тресті зеленого господарства. Це все зберігається», – запевнив посадовець.
У депутатів виникло запитання щодо того, що станеться з усіма договорами, які укладали з Зелентрестом як підрядником. На це Ніколенко відповів так: «При приєднанні, згідно з законодавством, договори так само будуть укладатися, дозволяються додаткові угоди з “Містосервісом”, бо він далі вже буде продовжувати виконання всіх зобов’язань тресту зеленого господарства».
Відповідаючи на запитання депутатів про те, чому саме Трест приєднуються до «Містосервісу», а не навпаки, директор департаменту сказав, що у «Містосервісу» є досвід управління багатоквартирними житловими будинками.
«Інша діяльність, вона дотично іде безпосередньо з тим функціоналом, яке додатково виконує “Містосервіс”: зріз дерев, прибирання, утримання. Єдине, що висадки зелених насаджень у функціоналі “Містосервісу” не було. Але якщо всі працівники, які виконують ці роботи, переходять у “Містосервіс”, то ця ланка буде далі виконуватися на тому самому рівні й на тій самій планці, якій Трест зеленого господарства показав за ці роки», – прокоментував Ніколенко.
Для чого потрібне об’єднання
У проєкті рішення вказується, що приєднання тресту зеленого господарства в результаті реорганізації до «Містосервісу» відбудеться для ефективного та раціонального використання бюджетних коштів, а також оптимізації й удосконалення мережі комунальних підприємств.
Заступник Чернівецького міського голови Василь Зазуляк пояснював, що ці два підприємства пропри те, що мають свою специфіку, на 70% займаються одною справою – прибиранням. Так, пише посадовець, «Містосервіс» прибирає частину вулиць та дворів міста, а Трест – площі, сквери та парки. А ще «Містосервіс» утримує житловий фонд, а Трест займається озелененням.
«Коли функціонал на дві третини збігається, виникає логічне питання: чи ефективно використовуються ресурси (техніка, обладнання)? До прикладу, парк Шевченка прибирає Трест, а територію поруч з парком – “Містосервіс”. Щоденно обидва підприємства працюють поруч, використовуючи подвійні ресурси у вигляді техніки, палива, часу», – зауважив Зазуляк.