Добровольцем пішов захищати Україну: у Чернівцях відкрили меморіальну дошку військовому Олександру Лізіну

У Чернівцях у пам’ять про сержанта Олександра Лізіна, який загинув на російсько-українській війні, відкрили меморіальну дошку. Пам’ятний знак встановили на фасаді будинку, в якому він мешкав.

Спогадами про захисника із журналістами С4 поділилися його рідні.

ІТ-шник, кандидат у майстри спорту з паверліфтингу, багаторазовий учасник чемпіонатів Чернівців та Чернівецької області — Олександр Лізін восени 2022 року добровольцем пішов захищати Україну. Мав звання сержанта та служив у 95-й окремій десантно-штурмовій бригаді.

Дружина Вікторія Лізіна каже, що після першого бойового завдання просила чоловіка не вертатися на «нуль», проте військовий менше ніж за добу знову поїхав, бо не міг лишити побратимів, які мерзнули при морозах у -20 градусів.

«Таких Героїв потрібно знати. Чому навіть у нашому місті так тихо? Тому що наші хлопці гинуть там», — каже дружина загиблого Героя.

Олександр Лізін був єдиним сином у сім’ї. Героя посмертно нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня та медаллю «На славу Чернівців».

«Він загинув під Кремінною Луганської області. Загинули хлопці разом із ним. БТР наїхав на міну, вибухова хвиля забрала життя мого сина й ще п’ятьох людей», — розповідає мати загиблого Героя Галина Лізіна.

Загинув Олександр Лізін 10 лютого 2023 року. Поховали захисника на Алеї слави в Чернівцях. Нині ж відкрили меморіальну дошку на фасаді будинку, де він жив.

«Коли ми дізналися трагічну звістку про Сашу, ми, сусіди, дуже важко це перенесли, як і вся Україна, де він боровся за наше життя. Дочекалися цієї пам’ятної дошки. Це із сумом, бо не хочеться, щоб це було, але то пам’ять. Він дійсно вічно в наших серцях. Герой, який захищає нас і нашу Україну. Поклоняємося перед його батьками, перед синами, які захищають нас, наших батьків, дітей», — говорить чернівчанка Галина.

Нагадаємо, раніше в Чернівцях встановили меморіальну дошку військовому Кирилу Тілєєву.Джерело