Фальшивих доларів та євро побільшало: аферисти працюють і на Буковині

Серед усіх іноземних валют, які шахраї “підсовували” українцям у 2023 році, найбільше було доларів. При цьому найчастіше – у 99% випадків – фальшивими виявлялися банкноти великих номіналів.

Про це повідомили в НБУ, пише Обозрєватель.

Там зазначили: на підроблені долари випало 97% від загальної кількості всіх вилучених підроблених купюр зарубіжної валюти.
Найчастіше ж фальшивомонетники підробляли іноземні банкноти двох номіналів. Зокрема:100 доларів – 92% від загальної кількості вилучених підроблених купюр; 50 доларів – 7%.

Загалом отримати фальшиві гроші українці можуть, наприклад, у пунктах обміну або ж на чорному ринку – купуючи валюту з рук. Саме так, зокрема, розповсюджували підроблені долари та євро вже затримані правоохоронцями аферисти, які діяли на території західних областей країни.

“Продавали фальшиві гроші невеликими партіями безпосередньо мешканцям регіону. І здавали до пунктів обміну валют”, – розповіли в Нацполіції.

Крім того, аферистка з Чернівецької області здала в обмінники підроблені 2 100 доларів. Як повідомили у Бюро економічної безпеки України, гроші аферистка отримала від спільника. Діяла вона у Чернівецькій області.

Другою улюбленою серед шахраїв іноземною валютою стало євро. Таких підроблених купюр було виявлено 3% від загальної кількості.
Як і з доларами, найчастіше підробляли великі номінали. Зокрема, 50 євро – 39% від загальної кількості вилучених підроблених банкнот; 200 євро – 30%.

Загалом, визнали в регуляторі, у 2023 році було виявлено майже 700 фальшивих банкнот іноземної валюти. Що трохи більше, ніж у 2022-му, коли таких купюр було знайдено близько 600.

Джерело