Фільм “20 днів у Маріуполі” очолив рейтинг найпопулярніших стрічок на українському Netflix

Фото: Sundance

На стримінговій платформі Netflix документальний фільм “20 днів у Маріуполі” очолив рейтинг найпопулярніших фільмів в Україні за останній тиждень квітня.

Про це пише “Прямий” з посиланням на дані стримінгу.

“20 днів у Маріуполі” став найкасовішим документальним фільмом в Україні у 2023 році, зібравши 500 тисяч гривень тільки за перший вікенд прокату.

Зазначимо, що з 21 квітня документальний фільм Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” став доступний на стримінговій платформі Netflix.

Як відомо, стрічка “20 днів у Маріуполі” стала першою українською оскароносною картиною. Над фільмом працювали американські продюсери Мішель Мізнер і Рені Аронсон-Рат. Стрічка створена компанією Frontline.

В основі фільму — відео, зняте командою інформаційного агентства Associated Press, відеооператором Мстиславом Черновим, фотографом Євгеном Малоліткою та продюсеркою Василиною Степаненко в оточеному російськими військами Маріуполі. Вони прибули в місто за кілька годин до російського вторгнення і залишили його зеленим коридором через 20 днів. Їм вдалося вивезти весь відзнятий матеріал, зафіксувавши розстріли цивільних, дітей, братські могили та обстріл пологового будинку.

Прем’єра стрічки відбулася на фестивалі незалежного кіно Санденс у січні 2023 року.

Раніше український фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова переміг у номінації “Найкращий документальний фільм” премії BAFTA.