Книгу про репресоване студентство «З аудиторії — за колючі дроти» презентували в Чернівцях (фоторепортаж)

До дня пам’яті жертв політичних репресій у Міському палаці дітей та юнацтва відбулося театралізоване прочитання уривків із книги «З аудиторії — за колючі дроти». «Театр юних чернівчан» під керівництвом Інни Даніліної відтворив історії студентів, сумні долі яких описані в книзі.

Книга, яка вийшла у «Видавництві 21», упорядкована викладачем Чернівецького університету Степаном Далавураком у 1995 році, вдруге побачила світ у березні 2024 року. Перевидання відбулося за ініціативи родини Степана Далавурака, зокрема його внучки Ірини Ткачук.

Над перевиданням працювали журналістка Наталія Фещук та дизайнерка Олександра Тирон. У книзі зібрані спогади студентів чернівецьких вишів, переважно студентів ЧНУ, репресованих тоталітарною системою. Прямо з аудиторій їх відправляли на заслання.

Книгу, яку видали не для продажу, можна було отримати за добровільний донат, а отримані кошти спрямують на портативну екостанцію для 79-ї окремої десантно-штурмової бригади, 2-го десантно-штурмового батальйону, де служить колишній артист Чернівецької філармонії Юрій Тичинський.

Нагадаємо, раніше ми писали, що, український письменник та художник Анатолій Кичинський представив у Чернівецькому обласному художньому музеї нове перевидання своєї книги віршів «Жива і скошена тече в мені трава».