На Закарпатті збудуть 5 сміттєпереробних заводів

Сортувальні і переробні підприємства з’являться у кожному районі області До кінця 2027 року на Закарпатті планують побудувати п’ять сміттєпереробних заводів на понад 600 робочих місць (разом).   Відповідний меморандум про співпрацю в середу, 8 травня, підписали міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець і голова Закарпатської ОДА Віктор Микита, передає пресслужба Міндовкілля.   Повідомляється, що після повномасштабного вторгнення РФ на  Закарпаття  переїхали чимало українців, які змушені були покинути свої домівки через окупацію або постійні обстріли, а збільшення чисельності населення спричинило зростання кількості побутових відходів.
“Якщо раніше для регіону достатньо було б створити потужності для обробки 300 тис. т відходів на рік, то зараз йдеться вже про понад 500 тис. т. Вирішити цю проблему мають п’ять нових сміттєпереробних заводів, які планують збудувати у Ужгородському, Мукачівському, Хустському, Тячівсько-Рахівському та Берегівському районах. Це нові сортувальні та переробні підприємства, які сукупно створять понад 600 нових робочих місць”, – сказав міністр.
Інвестиційна вартість проєкту – понад 152 млн євро.
Зазначається також, що фактично будівництво одного заводу коштуватиме стільки ж, скільки й створення одного полігону.
“Однак наша мета – досягти європейських стандартів управління відходами, а отже зменшити відсоток захоронення, а натомість нарощувати обсяги переробки відходів”, – йдеться у повідомленні.
Початок проєктування заводів на Закарпатті запланований на кінець червня – початок липня цього року, а почати діяти заводи орієнтовно можуть наприкінці 2027 року.