Навчання дітей за «стандартами» окупантів: на Буковині СБУ повідомила про підозру директору школи

Уродженець РФ більшу частину свого життя проживає в Маріуполі Служба безпеки зібрала доказову базу на колишнього директора школи в тимчасово окупованому селі Портівське Маріупольського району Донецької області. Уродженець рф більшу частину свого життя проживає в Маріуполі. Він є громадянином України і до повномасштабного вторгнення працював у органах місцевого самоврядування та освітніх закладах. Зокрема, був секретарем Мелекінської сільської ради, а потім вчителем та директором комунального закладу Мангушської селищної ради – Портівської школи.   Про це повідомляє Управління СБ України в Чернівецькій області.

Та після захоплення військами рф території Маріупольського району і створення у червні 2022 року незаконної «адміністрації першотравневого району днр» зрадник пішов на співпрацю з окупантами і став виконувачем обов’язків директора т.зв. «муніципального бюджетного загальноосвітнього закладу «Портівська школа».

Перефарбований освітянин одразу почав впроваджувати російське законодавство в українському навчальному закладі і переводити школу на систему освіти держави-агресорки. На своїй «посаді» він активно поширював ворожу пропаганду.

У вересні 2023 року під час проведення окупаційною владою незаконних виборів до «органів влади днр» зрадник не тільки надав для організації та проведення «голосування» приміщення школи, а й публічно запросив взяти в ньому участь місцеве населення.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) та ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора) Кримінального кодексу України.

Місця перебування зрадника співробітникам СБУ відомі, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.