Організатори Євробачення дискваліфікували представника Нідерландів

Організатори Євробачення-2024 дискваліфікували учасника від Нідерландів Йоста Кляйна від участі у фіналі, який відбудеться ввечері 11 травня.

Про це повідомила Європейська броадкастингова уніон (EBU).

“Виконавець з Нідерландів, Йост Кляйн, не буде брати участь у фіналі Євробачення цього року. Після виступу в півфіналі у четвер ввечері шведська поліція розслідувала скаргу жінки-учасниці знімальної групи щодо інциденту, що стався після його виступу. Поки триває судовий процес, вважаємо за краще, щоб він не продовжував брати участь у конкурсі”, – зазначили організатори.

EBU також наголосила, що ця дискваліфікація не має стосунку до будь-якого іншого учасника чи члена делегації. Під час пресконференції після другого півфіналу Кляйн, сидячи поруч з представницею Ізраїлю, натягнув на себе прапор Нідерландів.

Вранці 11 травня поліція заявила, що Кляйна підозрюють у неправомірних погрозах. За даними SVT, між фотографом і співаком могла виникнути сутичка.

“Ми дотримуємося політики нульової терпимості до неналежної поведінки на нашому заході та прагнемо забезпечити безпечне та захищене робоче середовище для всього персоналу Конкурсу. У світлі цього поведінка Йоста Кляйна щодо члена команди вважається порушенням правил конкурсу”, – наголосили організатори.

Таким чином, гранд-фінал 68-го пісенного конкурсу “Євробачення” триватиме з 25 піснями-учасниками. Україна виступатиме під номером 2.

Йост Кляйн брав участь у конкурсі з піснею “Europapa”, і букмекери прогнозували йому потрапляння у топ-10.

Нагадаємо, на “Євробаченні-2024” Україну представляють alyona alyona та Jerry Heil.