Шевченка на пивних етикетках, фантиках від цукерок та інших експонатах показали в Чернівцях (фоторепортаж)

У Чернівецькому обласному художньому музеї презентували виставку творів декоративно-ужиткового мистецтва з приватної колекції Юрія Миська «В своїй хаті своя і правда, і сила, і воля…», присвячену 163-й річниці перепоховання Тараса Шевченка.

«Шевченко був оточений всенародною любов’ю ще за життя. Направду жоден народ у світі не створив такого культу своєму поетові, як це зробили ми — українці. Чи добре те, що наш народ створив культ Шевченка? Одна справа, коли культ створюють деспотові, штучно під примусом, і зовсім інша річ, коли культ виникає спонтанно, зрощений на всенародній любові», — міркує організаторка виставки, завідувачка відділу науково-освітньої роботи художнього музею Лариса Курущак.

«Із цікавих експонатів — картина із Шевченком, намальована на склі з двох сторін. Якщо дивитися на неї під кутом, то бачимо, що і в 50-х — 70-х роках минулого століття вже був 3D — ефект», — додає Юрій Мисько.

До експозиції увійшло близько 140 різноманітних тематичних предметів XX-XXI ст.: сувенірна продукція, монети, значки, вишиті і ткані портрети, книги, бюсти, пивні етикетки, фантики від цукерок, коробочки від халви, платівки, годинники тощо.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Чернівцях вимушеним переселенцям влаштували Великдень.