Суд розгляне справу щодо законності гучного звільнення директорки ліцею в Чернівцях

Судова тяганина між ексдиректоркою ліцею №7 Світланою Рудько у Чернівцях та управлінням освіти триває. Наразі є рішення судів у справі щодо винесення доган Світлані Рудько на користь управління освіти. Ексдиректорка подала касацію на ухвалу апеляційного суду щодо однієї з доган.

Про це розповіла на пресконференції очільниця управління освіти міськради Ірина Ткачук, пише molbuk.ua

“Колишня директорка оскаржувала три накази управління освіти про оголошення догани і і наказ про звільнення. По доганах ми вже пройшли суди. Єдине, що на рішення апеляційного суду по догані наразі вони подали заяву про касацію”, – пояснила Ткачук.

Днями у суді першої інстанції також заслухають справу щодо законності звільнення Світлани Рудько. Головна освітянка вважає, що Світлана Рудько все ж, найімовірніше, програє суд.

“Зважаючи, що наказ про звільнення був виданий, спираючись на догани, і була систематичність порушень, і вже дві догани із трьох захищені рішеннями судів, – гадаю, є великий шанс того, що директорка буде звільнена і суди підтвердять легальність такого рішення управління освіти”, – сказала І. Ткачук.

Як відомо, у Чернівецькому ліцеї №7 із початку січня цього року призначили нову виконувачку обов’язків директора. Нею замість Надії Кейван, яка досі була в.о. директора, стала Лариса Сергіївна Редько. До того, як відомо, директоркою була Світлана Рудько, яку звільнили восени 2023 року.

За словами головної освітянки міста, після того, як заклад очолила Лариса Редько, ситуація в ліцеї “значно покращилася”.

“Був результат інституційного аудиту, перевірки господарської діяльності. По суті, ті всі помилки почали виправляти. Дуже гарний приклад взаємодії між батьками, учнями та педагогами. Тобто наразі заклад рухається у правильному напрямку. Є чому тішитися. Сподіваюся, ця тенденція буде збережена”, – зазначила Ірина Ткачук.

Як відомо, Світлану Рудько звільнили 13 вересня. Як зазначено в документі управління освіти, Світлану Рудько звільнили “у зв’язку з невиконанням у повному обсязі у встановлений строк зобов’язань щодо усунення порушень, виявлених позаплановою перевіркою фінансово-господарської діяльності ліцею, а також враховуючи наявність чинних дисциплінарних стягнень”.

Увесь педагогічний колектив на знак протесту проти рішення управління освіти написав заяви на відпустки з 14 по 27 вересня без збереження зарплатні.

15 вересня вчителі ліцею прийшли до міської ради та зустрілися із мером Чернівців Романом Клічуком.

А 18 вересня у Чернівецькій ОВА та в управлінні освіти міськради після тривалих обговорень ухвалили рішення: навчання у ліцеї №7 відновлюють з 19 вересня. В. о. директора поки що стала заступниця з навчально-виховної роботи цього закладу Надія Кейван.

Сергій Кізіма, якого терміново перевели з посади директора ліцею №14 на очільника ліцею №7, повернувся до рідного закладу, де його всі чекали і навіть створили петицію з вимогою повернення керівника.