У Чернівціводоканалі пояснили, чому у Дністровському водосховищі різкий спад води


Внаслідок російських атак на об’єкти енергетики, режим роботи Дністровського комплексного гідровузла від початку повномасштабного вторгнення здійснюється з урахуванням необхідності покриття дефіциту електроенергії.

Про це повідомляють у КП “Чернівціводоканал”.

З середини квітня 2024 року скидні витрати з Дністровської ГЕС були вимушеним заходом для підтримання стабільної роботи енергосистеми. З 15 травня скиди з Дністровського водосховища відповідають встановленим Міжвідомчою комісією.

Водночас протягом травня через дефіцит дощів та підвищення температурою повітря зумовили зниження водності Дністра та його приток. Приплив до Дністровського водосховища становить близько 30% від норми.

Станом на 8:00 28.05.2024 р. позначка рівня води у верхньому б’єфі становить 114,38 м, приплив води до Дністровського водосховища 90 м3/с. Зараз позначка верхнього б’єфу не є критичною, наприклад для порівняння — у 2022, через маловоддя та низький рівень припливу, вона становила 112,57 м.

“Наразі ситуація стабілізувалася, інтенсивне спрацювання водосховища припинилося. Слід також зазначити, що для забезпечення нижче розташованих населених пунктів водою, відповідно до затверджених Правил експлуатації водосховищ Дністровського комплексного гідровузла, Дністровська ГЕС зобов’язана проводити середньодобові витрати не менше ніж 110 м3/с. Враховуючи, що приплив на даний час менший за норму для даного періоду року, спрацювання водосховища може продовжуватися, і очікувано може складати декілька сантиметрів на добу”, – зазначають у КП “Чернівціводоканалі”.

Джерело