Як зробити балкон мрії у квартирі: 6 практичних порад

Основною проблемою нефункціональних балконів, як правило, є не його розміри, а спосіб використання

Практично у кожного є балкон, який часто використовують як склад. Але чи думали ви про те, як використати додаткову площу свого дому з користю? Читайте на ZAXID.NЕТ поради, як зробити балкон своєї мрії затишним та функціональним.

  1. Позбудьтеся мотлоху

Основною проблемою нефункціональних балконів, як правило, є не його розміри, а спосіб використання. Ми звикли виносити на балкон старі велосипеди, зберігати консервацію, робити склад з непотрібних речей, які шкода було колись викидати. Тому перше, що варто зробити – провести ревізію балкону, пише «Всвіті». Зберіться силами і викиньте усі старі, непотрібні, поламані речі, з якими ви не могли ніяк розпрощатись.

Крок два – організувати систему зберігання. Прибити полиці, поставити стелаж, зробити кріплення на стінах, щоб можна було повісити, наприклад, велосипед.

Навіть закриту шафу, хоч вона і може перевантажувати маленький балконний простір, все одно буде виглядати акуратніше.

1

1

  1. Розширте простір візуально

Світла колірна гама, дзеркальні і глянцеві поверхні візуально збільшують простір.Додайте їх в оформлення, і балкон почне здаватися не таким крихітним.

1

З огляду на те, що балкон часто має витягнуту форму, ви також можете скористатися дизайнерськими порадами для зорового розширення вузьких кімнат. Наприклад, виділити одну з коротких стін або використовувати горизонтальні лінії. Також намагайтеся не перевантажувати балкон масивними меблями.

1

  1. Вибирайте речі з розумом

Для балкона ідеально підуть складні або багатофункціональні меблі. Перші можна скласти і відразу звільнити простір, до того ж вони зазвичай не виглядають громіздко. Другі, наприклад сидіння з місцями для зберігання, значно спрощують вам життя і теж економлять дорогоцінні сантиметри.

1

Також варто приділити увагу підвісним конструкціям. Це не менш зручний і компактний варіант.

1

  1. Використовуйте підвіконня

Його можна перетворити на барну стійку або додаткову полицю.

1

  1. Додайте затишку

Балкон часто виглядає необжитим саме тому, що позбавлений банальних елементів декору. Додайте освітлення (світильники, гірлянди, свічки), живі квіти, килими, подушки, картини – і простір відразу заграє новими фарбами.

1

  1. Зробіть балкон продовженням квартири

Балкон можна об’єднати із кухнею, спальнею або вітальнею. Якщо є можливість, то розділяючу їх стіну можна знести або вкоротити і додати кімнаті кілька метрів площі. Але навіть якщо стіну не можна прибрати, балкон може бути логічним продовженням кімнати. Наприклад, у випадку з кухнею на ньому можна розмістити холодильник, організувати зберігання заготовок або обладнати їдальню.

1

Якщо балкон з’єднаний з іншою кімнатою будинку, там можна облаштувати робочу зону або бібліотеку.

1