Яке сьогодні свято 20 квітня, День вдячності волонтерам
Сьогодні, 20 квітня, відзначають День вдячності волонтерам. Віряни вшановують пам’ять святого Феодора. Також в цей день святкують Український день довкілля.
Як повідомляє “Прямий”, до Нового року залишилося 255 днів.
Яке церковне свято
20 квітня — день пам’яті святого Феодора. Він народився в Константинополі у благочестивій і багатій родині. В молодості вирішив залишити мирське життя і стати ченцем. Орудував у пустелі, стійко виносив будь-які скрути, носив власяницю і мало спав. За це його Господь наділив даром творити дива.
День вдячності волонтерам
Щороку 20 квітня світ відзначає важливу подію – День вдячності волонтерам. Волонтерський рух виник у Франції у 1920 році, коли молодь організувала добровільне відновлення зруйнованих під час Першої світової ферм. Волонтерством одразу зацікавились інші країни, а вже у 1990-х роках воно дійшло до України. Зараз волонтери активно допомагають українській армії.
Метою Дня вдячності волонтерам є привернення уваги суспільства до волонтерської діяльності, подяка волонтерам за їх відважність, доброту, безкорисливість та щиру допомогу армії, людям, які опинились в скрутному положенні, дітям, тваринам.
В Україні під час війни волонтерський рух продемонстрував усьому світові потужну силу, що здатна об’єднувати, організовуватись, допомагати та вирішувати надскладні завдання та протистояти викликам найважчих часів нашої держави. Волонтерський дух охопив значну частину населення, навіть, малі діти, долучилися до волонтерської діяльності.
Український день довкілля
В Україні 20 квітня святкують Український день довкілля. Під час події щороку відбуваються різноманітні заходи, наприклад, висаджування дерев. Припадає вона на третю суботу квітня. Нині гостро стоїть проблема захисту довкілля і не лише перед Україною, але й перед кожною країною.
Міжнародний день цирку
А ще 20 квітня святкують Міжнародний день цирку. Свято було створене за ініціативи Всесвітньої федерації цирку 2010 року. Цирк з’явився ще у Стародавньому Римі, однак тоді він слугував місцем для гладіаторських боїв та перегонів на колісницях. А ось сучасне циркове мистецтво було започатковане англійцем Філіпом Астлеєм наприкінці XVIII століття.