Міжнародний день англійської мови та Всеукраїнський день психолога: свята та пам’ятні дати 23 квітня

23 квітня Всеукраїнський день психолога та Міжнародний день англійської мови. Віряни вшановують пам’ять святого Юрія (Георгія) Змієборця. 790 день війни в Україні.

23 квітня (6 травня) православні віряни України та багатьох інших країн святкують День пам’яті святого великомученика Георгія Переможця (Змієборця), або Юр’їв день. Цьому святому підносять молитви про здоров’я своїх рідних та близьких, просять у нього захисту від ворогів. Традиційно в цей день ходять до церкви. Матері прохають у Георгія захисту для своїх синів, які служать в армії, воюють або перебувають далеко від дому.

23 квітня кожного року відзначаємо Міжнародний день англійської мови. Дата святкування обрана на честь дати народження й смерті славетного англійського драматурга, національного символу Англії – Вільяма Шекспіра. Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй 19 лютого 2010 року.

Метою Міжнародного дня англійської мови є поширення використання англійської як однієї з шести мов ООН, залучення суспільства до багатомовності.

23 квітня кожного року Україна відзначає професійне свято – Всеукраїнський день психолога.

Психологія вивчає людську психіку, поведінку та психічні процеси. Психологи рятують людей від самогубства, депресії, апатії, допомагають налагодити взаємовідносини з іншими та виконують ще багато суттєвих завдань.

Зародження психологічної науки припадає на 19 століття, але офіційною датою становлення психології вважають рік відкриття першої психологічної лабораторії, що відбулось у 1879 році завдяки Вільгельму Вундту.

День Шекспіра (Shakespeare Day або Talk Like Shakespeare Day) відзначається щорічно 23 квітня. Цей день вважається датою народження (дата народження невідома, 26 квітня він був хрещений 1564) і також – дата смерті Вільяма Шекспіра (1616).

День Шекспіра присвячений вшануванню життя та творчості легендарного драматурга, поета й актора, що є найвидатнішим анлійських письменників. Твори Шекспіра мали значний вплив на літературу, театр і культуру, відлуння якого досі відчутне у сьогоденні в багатьох сферах суспільної культури. День Шекспіра — це можливість оцінити спадщину цієї культової постаті та дослідити незмінні теми та героїв його творчості.