Який тип особистості у вашого кота: як визначити і для чого
Про характер котів є багато стереотипів. Науковці розвінчують їх
Про котів, зокрема про їхній характер та особистість, є багато міфів і стереотипів. Часто вони засновані на зовнішності або взагалі незрозуміло на чому. Та що каже наука? Про два дослідження щодо особистості котів розповідає ветеринарна лікарка Дженіфер Коатс.
П’ять типів особистості
У 2017 році були опубліковані результати дослідження науковців Університету Лінкольна в Англії під керівництвом докторки Лорен Фінкі. Вони показали, що коти мають усього п’ять типів особистості. Автори роботи «опитали» 200 котиків та їхніх опікунів.
Кожен тип особистості зумовлений поєднанням генетичних чинників і розвитком тварини в малому і дорослому віці. Ось ці п’ять типів особистості:
- Кіт-Людина – тварина орієнтована на дім, опікуна, часто – на його особистий простір;
- Кіт-мисливець – найдикіша з особистостей, полюбляє реалістичні іграшки і полювання;
- Кіт-Кіт – тварина обожнює товариство собі подібних – взаємний грумінг, сон в обнімку тощо;
- Сварливий кіт – розчаровується найшвидше з-поміж усіх типів, чутливий до взаємодії, нетолерантний до дотиків, завжди напоготові;
- Допитливий кіт – все досліджує, обнюхує і вивчає, навіть незнайомців.
П’ять головних рис
Науковці Університету Південної Австралії у своєму дослідженні 2017 року теж виділили число п’ять. Але їм ішлося не про типи особистості, а про найбільш виразні риси характеру кота, навколо яких побудована його особистість.
Під час дослідження науковці проаналізували 2802 кота за 52-ма рисами особистості і виділили п’ять основоположних:
- Примхливість;
- Товаристкість;
- Домінування;
- Спонтанність;
- Дружелюбність.
Відповідно до високого чи низького рівня вираженості певної риси в характері кота, науковці давали опікунам поради. Вони можуть стати в нагоді і вам.
Дуже примхливий кіт має сховки в помешканні, уникає контактів – тут варто перевірити його оточення на стресогенні фактори. Низький показник примхливості вказує на хорошу адаптацію котика.
Котики з високим рівнем товаристькості обожнюють, коли у них є багато іграшок і з ними часто грають. Низький рівень мало поширений, а якщо спостерігається, то може свідчити про старіння або проблеми зі здоров’ям.
Коти, що люблять домінувати, можуть мати проблеми у співжитті з іншими котами. Коти із слабо вираженою домінантністю можуть чудово жити з іншими котиками.
Надто спонтанні контакти можуть зазнавати стресу в оточенні, це треба проаналізувати. Коти, більше схильні до передбачуваності, добре адаптовані і полюбляють рутину.
Дружелюбному коту з усіма добре, а надмірна відлюдькуватість може свідчити про погану соціалізацію. Якщо недружелюбна поведінка непритаманна вашому коту і виникла раптово – це привід обстежити здоров’я тварини у ветеринара.
Знання характеру свого кота допоможе зробити спільне життя приємним і радісним. А який тип особистості у вашого котика?