До Чернівців з Херсона перебрався знаменитий “дядя Гриша”, який навіть у часи окупації їздив по місту з українським прапором і включав Гімн України

До Чернівців з Херсона, який рашисти щодня нещадно обстрілюють, приїхав знаменитий “дядя Гриша” Григорій Янченко, який навіть у часи окупації їздив по місту з українським прапором. Про це писало багато українських та закордонних ЗМІ. Окупанти дивом його не чіпали, бо він завжди їздив на візку у морській тельняшці, напевно вважали що він колишній радянський десантник.

На своїй сторінці у Фейсбук міський голова Чернівців Роман Клічук похвалився, що зустрів “дядю Гришу” у центрі міста.

“Сьогодні, зустрів чоловіка на візочку, до якого прикріплені два прапори. Це був дядя Гриша – Григорій Янченко, чоловік, історія якого вражає та надихає. Не дивлячись на те, що після служби в радянській армії він втратив обидві ноги та пальці на руках та переніс 34 операції, знаходить в собі сили допомагати нашим військовим”, – переконаний мер Чернівців.

“Від 2014 року дядя Гриша невтомно підтримує Збройні Сили України. Навіть після евакуації з Херсона, де прожив понад півстоліття, не припиняє свою місію. Він об’їздив більше десяти міст України, збираючи допомогу за конкретними запитами від військових та доставляючи необхідне особисто або через знайомих волонтерів. Його зусилля – це не просто допомога, це символ боротьби за свободу.

Фото Фейсбук Романа Клічука

Ми, як нація, не маємо права зупинятися в підтримці наших захисників. Історія дяді Гриші нагадує нам про це кожного дня. Вдячні йому за незламність та відданість Україні”, – написав Роман Клічук.

Знаменитий дядя Гриша. Фото з відкритих джерел

Народився Григорій Янченко 3 липня 1947 року на Чернігівщині. У 1966 році був призваний до лав Радянської Армії, проходив службу у місті Псков у Псковській дивізії, яка приймала участь у придушенні повстання в Чехословаччині, де Григорій отримав численні осколкові поранення. Після демобілізації працював на ДСК міста Херсона. На початку дев’яностих розвинулася гангрена в кінцівках через давні поранення, внаслідок численних операцій Григорій став інвалідом та вийшов на пенсію, пише українська Вікіпедія.

Почав займатися волонтерством в 2014 році – з початком війни в Україні.

Маючи обмежені фізичні можливості як інвалід-колясочник (не має ніг та пальців рук) під час війни на Сході України станом на березень 2015 року зібрав понад 300 тисяч гривень на потреби українського війська! А до кінція 2021 року зібрав 4 мільйони гривень для української армії.

Два Герої – Григорій Янченко та Да Вінчі…

Після початку широкомасштабного воєнного нападу росії на Україну 24 лютого 2022 року почав з’являтись у людних містах окупованого Херсона, де вмикав гімн України. Такі відео стали популярними у соцмережах як приклад незламності духа херсонців.

У вересні 2022 року був евакуйований з м. Херсон. Відтоді волонтерить на потреби армії у різних обласних центрах України.