У Чернівцях за підтримки ЄС та НЕФКО відремонтували гуртожиток для ВПО та поліклініку

У Чернівцях переобладнали колишню адміністративну будівлю під житло для ВПО та відремонтували поліклініку в рамках програми «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні», що фінансується Європейським Союзом та реалізується під управлінням НЕФКО.

У межах проєкту із загальним бюджетом в 1,49 млн євро будівлі було значно реконструйовано. У поліклініці, яка щоденно обслуговує у середньому 310 пацієнтів із числа ВПО на додачу до місцевих мешканців, обладнали 12 нових медичних кабінетів, а у відремонтованому гуртожитку створили 16 квартир, у яких можуть розміститися близько 50 переселенців.

Програма вартістю 19 мільйонів євро спрямована на забезпечення внутрішньо переміщених українців житлом у десяти містах західного та центрального регіонів країни. Вона передбачає реконструкцію муніципальних будівель, що не використовуються, та капітальний ремонт соціальної інфраструктури для надання новоприбулим основних послуг, йдеться у пресрелізі НЕФКО.

У Чернівцях переобладнали колишню адміністративну будівлю під житло для ВПО та відремонтували поліклініку в рамках програми «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні», що фінансується Європейським Союзом та реалізується під управлінням НЕФКО.

18 квітня 2024 року представники НЕФКО та консультанта проєкту відвідали Чернівці й оглянули завершений проєкт. Під час візиту вони обговорили з міським головою Чернівців Романом Клічуком та його заступниками Юрієм Лесюком та Євгенієм Маховіковим цей та інші проєкти, що реалізовуються в місті за підтримки ЄС та НЕФКО. Крім того, вони оглянули реконструйоване житло для переселенців та поліклініку.

«Чернівці стали прихистком для тисяч внутрішньо переміщених осіб, саме тому впровадження проєкту “Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб у м. Чернівці” стало для міста надзвичайно важливим. У межах проєкту здійснено реконструкцію двох будівель бюджетної сфери, завдяки чому нам вдалося покращити умови проживання та медичного обслуговування внутрішньо переміщених осіб. Ми дуже цінуємо підтримку Європейського Союзу, НЕФКО та всіх міжнародних партнерів у подоланні викликів, які наразі постали перед нами», – зазначив у зв’язку з візитом міський голова Чернівців Роман Клічук.

У межах проєкту із загальним бюджетом в 1,49 млн євро будівлі було значно реконструйовано. Модернізаційні заходи в гуртожитку для ВПО включали утеплення фасаду та горища, встановлення нових вікон та дверей, ремонт даху, системи водовідведення та зовнішніх стін, підведення комунікацій, модернізацію системи опалення, встановлення теплового насосу, а також внутрішні оздоблювальні роботи та благоустрій території.

Шістнадцять квартир, придатних для розміщення близько 50 переселенців, також були обладнані необхідними меблями та побутовою технікою.

У поліклініці було замінено двері та вікна, відремонтовано коридори та кабінети, а також придбано медичне обладнання. Також облаштували зону відпочинку навколо дитячої поліклініки. Крім того, у закладі, який щоденно приймає у середньому 310 пацієнтів із числа ВПО на додачу до місцевих мешканців, обладнали 12 нових медичних кабінетів.

Для сприяння інклюзивності та доступності в обох будівлях встановили пандуси для маломобільних груп населення. Також було облаштовано безбар’єрні зручності, включаючи доступні туалети та душові.

Проєкт було реалізовано в рамках програми вартістю 19 млн євро, спрямованої на забезпечення внутрішньо переміщених українців житлом у десяти містах західного та центрального регіонів країни: Чернівцях, Чорткові, Івано-Франківську, Хмельницькому, Ківерцях, Ковелі, Луцьку, Рівному, Золочеві та Звягелі. Програма передбачає реконструкцію муніципальних будівель, що не використовуються, та капітальний ремонт соціальної інфраструктури для надання новоприбулим основних послуг.

«Європейський Союз радий підтримати цей проєкт, який має величезне соціальне значення, забезпечуючи переселенців новими домівками та зміцнюючи систему охорони здоров’я, яка обслуговує потреби місцевої громади. Ми й надалі відповідатимемо на потреби українських переселенців, створюючи безпечне середовище, де вони можуть почати життя з нової сторінки», – зазначив Джоселін Корне, керівник відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура і довкілля» Представництва Європейського Союзу в Україні.

«НЕФКО вже багато років успішно співпрацює з Чернівцями, здійснюючи енергоефективну модернізацію, і ми раді, що ще один важливий проєкт у місті було успішно завершено», – прокоментувала Тетяна Веха, адміністраторка проєктів НЕФКО. – Завдяки проведеній реконструкції переселенці отримали комфортне житло та кращі медичні послуги, а зношені будівлі комунальної власності зазнали вкрай необхідної енергоефективної трансформації».

Ця програма фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням НЕФКО. Вона є частиною ширших зусиль, спрямованих на те, щоб відбудувати Україну екологічнішою та кращою, використовуючи безпечні для довкілля будівельні матеріали, застосовуючи енерго- та ресурсозбережувальні заходи та зменшуючи відходи від будівництва та знесення. Окрім цієї програми, під управлінням НЕФКО впроваджуються ще три фінансовані ЄС програми, пов`язані із забезпеченням переселенців житлом та відновленням критичної інфраструктури, що зміцнить стійкість та спроможність українських громад приймати новоприбулих із найбільш постраждалих від війни регіонів.

Всі фото – Фейсбук Романа Клічука та НЕФКО