Клічук повідомив журналістам скільки інвалідів працює у мерії, про нове місто-побратим Чернівців, об’єднання лікарень, ремонт на Заньковецької і чи буде у місті цьогоріч новорічна ялинка
Джерело: bukinfo.com.ua
У вівторок, 5 листопада, відбулася традиційна щомісячна пресконференція міського голови Чернівців Романа Клічука. Мер підбив підсумки роботи за місяць та відповів на запитання журналістів, які найбільше турбують містян.
Про що говорили – розповідає телеканал джерело.
У жовтні міська рада виділила на потреби Збройних сил України 8,5 мільйонів гривень. Чимало коштів спрямували на освіту, зокрема на забезпечення харчування, «Нову українську школу», обладнання кабінетів, ремонт укриттів тощо.
У жовтні в місті офіційно стартував опалювальний сезон. За словами Клічука, у більшості осель чернівчан тепло вже є. Учора на одній із великих котелень з’явилася перша когенераційна установка, яка здатна виробляти електроенергію й тепло. Її місту передало USAID. Друга така установка у Чернівцях може запрацювати до 1 грудня.
«Будемо спостерігати і вже потім визначимося, наскільки вона (установка – ред.) економічно вигідна. Але, однозначно, це буде страховка на випадок, якщо вимкнеться світло», – зазначив мер.
У жовтні Чернівці також отримали нове місто-побратим – французьке Рюель-Мальмезон.
Серед питань, які цікавили журналістів, було те, скільки працівників Чернівецької міської ради мають інвалідність. За словами Романа Клічука, у мерії орієнтовно 20 людей мають інвалідність. З них п’ятеро – чоловіки.
Говорили з мером і про незакінчені ремонти в місті. Так, на вулиці Марії Заньковецької з квітня триває капітальний ремонт вулично-дорожньої мережі. Роботи спершу планували завершити у вересні 2024 року, а потім перенесли на грудень. Нині ж Роман Клічук повідомив, що із заміною внутрішніх мереж підрядник справиться у термін, тоді як відновлення дорожнього покриття на цій вулиці, ймовірно, доведеться перенести на весну.
Через брак працівників затримуються роботи у сквері на розі вулиць Університетської й С. Бандери. Його облаштування у міській раді планують завершити до кінця листопада.
Згадав Роман Клічук і про аптеку №2 на вулиці Кобилянської, яке можуть ліквідувати як комунальне підприємство. За його словами, її не планують закривати як приміщення музею.
«Однозначно нікому б у голову не прийшло закрити заклад, який має свою історію. Йшлося тільки про те, чи буде це приватний власник, який інвестує в музей, чи комунальне підприємство. На сьогодні підприємству в умовах конкуренції працювати на фармацевтичному ринку дуже важко. Насамперед через те, що аптека працює на 100% легально і є одна, тому їй складно конкурувати з мережевими закладами. А лікарні всі закуповують ліки виключно по Prozorro. Звичайно, що мережеві аптеки мають тут перевагу. Тому ті ціни, які були в аптеці, були неринковими. Ми розуміємо, що зарплати [працівникам] ми не маємо можливості оплачувати, як в приватних аптеках», – прокоментував Роман Клічук.
Відтак посадовець додав, що на наступних сесіях депутати будуть розглядати варіант збереження закладу як аптеки-музей, але перебуваючи в оренді аптечних мереж.
Прокоментував міський голова й можливість об’єднання КНП «Міська дитяча клінічна лікарня» й ОКНП «Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня» в надкластерний заклад охорони здоров’я. Наразі це питання вивчає спеціальна робоча група.
Як пояснив Роман Клічук, об’єднання лікарень обговорюють вже рік, а однією з причин є зростання доходів лікарні після цього.
«Насправді всі медики сходяться на тому, що об’єднати лікарні варто. В обласної лікарні не вистачає хірургічного відділення, яке там має бути для надкластерності. Щоб зробити хірургічне відділення, потрібно близько 100 млн грн, яких область не має», – пояснив посадовець.
З об’єднанням, за його словами, погоджуються як міській, так і в обласній лікарні. Разом з тим, тривають дискусії щодо того, який саме заклад будуть приєднувати.
«Ми не визначилися в тому, чи приєднуємо обласну до міської, чи міську до обласної, чи робимо це підприємство спільним. На сьогодні на засіданні робочої групи було ухвалено рішення розглянути питання, що обласна і міська влада є засновниками лікарні 50 на 50, але в юридичній площині, поки що, наскільки мені відомо, це неможливо реалізувати», – сказав міський голова.
Роман Клічук зазначив, що за умови правильного управління, об’єднана лікарня зможе отримувати кошти з Національної служби здоров’я України. Утім, каже мер, для прискорення ремонтних робіт або закупівлі обладнання заклад звертатиметься до засновника.
«На сьогодні місто більш спроможне підтримати лікарню, ніж обласний бюджет. Тому ми більше прихильники того, щоби все-таки приєднати обласну лікарню до міської. Але це рішення двох рад має бути», – додав очільник міста.
Завершив пресконференцію мер Чернівців відповіддю на запитання, чи буде цьогоріч у місті головна ялинка. Він переконаний, що у 2024 році Чернівці вкотре відмовлять від новорічного атрибута, хоча запевнив, що інші святкові декорації в місті можуть з’явитися.
«Можливо, з’явиться дитяче святкове містечко на Турецькій площі. Тобто ми не можемо сказати, що не буде жодного свята, але це не буде так, як в мирний період: з різдвяним містечком, гулянками й усім іншим. Якісь такі елементарні речі, наприклад, ялиночки, вони, однозначно, будуть у парках, мікрорайонах», – зазначив Роман Клічук.
Посадовець каже, що рішення встановлювати головну ялинку доведеться ухвалювати на сесії міської ради, оскільки на це треба виділити кошти. Водночас посадовець сумнівається, що більшість депутатів підтримає таке рішення.
«Я теж сумніваюся в тому, чи варто. Можливо таке, що щось вирішиться на фронті, і до Нового року війна закінчиться. Тоді, звичайно, ми ухвалимо рішення швидко. Ми всі очікуємо. Ви знаєте, сьогодні відбуваються вибори в США, можливо, зміниться щось на міжнародній арені. Хотілося б вірити», – додав мер міста.