Магнітні бурі у червні: коли очікувати найпотужніших спалахів на Сонці

Синоптики прогнозують потужний геомагнітний шторм на Землі 4 червня через подвійний спалах на Сонці, який виник напередодні. 4 і 5 червня Землю накриють магнітні бурі.

Згідно з інформацією вчених зі Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), у космосі 1 червня відбувся подвійний викид корональної маси (CME): один був спрямований на Землю, а другий від Землі.

У зв’язку з ним на Землю насуваються дві грозові хмари. Найбільш потужні 5-бальні спалахи на Сонці, згідно з графіком сайту Meteoagent, очікуються 4 та 5 червня.

9 червня геомагнітні бурі будуть середньої інтенсивності. У інші дні спалахи будуть в межах норми.

Довідка: Сонячні спалахи (також сонячна буря, також геомагнітні бурі) – внутрішні реакції Сонця: викиди сонячної маси, спалахи на поверхні та інші дії, в результаті яких енергія розсіюється від Сонця в усіх напрямках, включаючи Землю; і стикаючись з його магнітосферою, він провокує геомагнітну активність

Ця енергія складається із заряджених частинок, таких як протони та електрони, які подорожують у просторі з надзвичайно високою швидкістю. Коли ці частинки досягають Землі, вони взаємодіють з нашим магнітним полем і атмосферою, що призводить до різноманітних ефектів. Ці наслідки можна побачити у вигляді полярного сяйва, відключень радіозв’язку, збоїв у роботі супутників і збоїв у електромережі.Джерело: c4.com.ua