На Буковині водоканал нараховував плату споживачам за тарифами з майбутнього

Підприємство наразі сплатило штраф та здійснило перерахунок коштів за надані комунальні послуги За розглядом звернення громадянина, Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області провело перевірку щодо застосування державних регульованих тарифів комунального підприємства, що надає послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення мешканцям Чернівецької області.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.
В ході перевірки було встановлено, що за надані комунальні послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення в лютому 2024 року був застосований тариф, який вступив в дію з 01.03.2024 року, чим порушено вимоги пунктів 1 та 5 статі 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та пункту 3 статі 12 Закону України «Про ціни та ціноутворення», якими передбачено, що зміна рівня державних регульованих цін здійснюється в порядку і строки, що визначаються органами які відповідно до цього Закону здійснюють державне регулювання цін.
  За результатами позапланової перевірки до комунального підприємства застосовано адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу, а також притягнуто посадову особу до адміністративної відповідальності.У визначений законодавством термін, комунальне підприємство добровільно сплатило до бюджету штраф та здійснило перерахунок заявнику за надані комунальні послуги.

За інформацією джерел “Чернівецького променя”, йдеться про комунальне підприємство у місті Вижниця.

При виникненні питань щодо правомірності формування, встановлення та застосування тарифів на постачання комунальних послуг, необхідно звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за адресою: вул. Сторожинецька, 115, м. Чернівці, 58010 (е-mail: consumer.cv.main@gmail.com).

Джерело