Страсна седмиця Великого посту та Всеукраїнський День футболу: свята та пам’ятні дати 29 квітня

Фото: ПЦУ

29 квітня Всеукраїнський день футболу. Віряни вшановують пам’ять дев’яти мучеників. 796-й день війни в Україні.

Сьогодні починається Страсна седмиця Великого посту або його ще називають Страсний тиждень. Це останній тиждень перед Великоднем.

Здавалося б, футбол — звичайна гра, яка потребує всього пари воріт та одного м’яча. Але якраз завдяки цій простоті футбол є найбільш поширеним видом спорту на всій земній кулі, бо доступний не тільки професійним спортсменам, а й мільйонам любителів поганяти м’яча. Що ж до вболівальників, то їхня кількість у світі взагалі не піддається підрахунку. В любові до футболу не є виключенням і українці, адже наш футбол має досить цікаву історію, а за українську збірну завжди вболіває вся нація, незалежно від статі, віку та переконань. Тому Всеукраїнський день футболу, який відзначається 29 квітня — свято не  тільки футболістів, а й усіх шанувальників вітчизняного футболу.

Міжнародний день танцю (International Dance Day) – це особливе свято, що відзначається у різних кутках світу 29 квітня. У цей день з’явився на світ артист французького балету Жан-Жорж Новер. Саме його називають засновником балетного мистецтва. Запропоновано відмічати День танцю у 1982 році спеціальною комісією ЮНЕСКО.

Міжнародний день заснування Організації із заборони хімічної зброї щорічно відзначається 29 квітня з метою вшанування заснування Організації у 1997 році. Головною метою цієї організації є забезпечення світової безпеки, встановлення контролю за виробництвом, зберіганням та застосуванням хімічної зброї, а також зниження її наявності на всій території світу.

Організація із заборони хімічної зброї продовжує свою діяльність та активно працює над тим, щоб у світі було ще менше хімічної зброї та більше миру.