Свято з присмаком війни. Чернівецький машзавод як і українська вишиванка – завжди відродяться на заздрість всім ворогам!

Чернівецькі машзаводівці, як єдиний монолітний колектив, вже другий десяток років відзначають улюблене народне свято – День вишиванки, яке зародилося тут, у Чернівцях, ще у далекому 2006 році. Різні часи пережило відтоді підприємство – від злету до сьогоднішніх важких років виживання в умовах страшної російсько-української війни. Але ніколи чернівецькі машинобудівники не втрачали віри у рідну Україну та її безцінні символи, серед яких і вишиванка – код нашої нації.

Ось і цього 2024-го воєнного року заводчани, натхненні запальним і незмінним керівником – генеральним директором підприємства Віктором Анатолійовичем Сідляром, вкотре прийшли на роботу у чудових вишитих сорочках, щоб продемонструвати всім – вони не здаються і не опускають руки, які б важкі часи не були. А ще – продемонструвати свій незгасаючий запал, який притаманний підприємству, зробити все для Перемоги і внести до неї свою скромну частку.

Працівники Машзаводу схвильовано розглядають фото і згадують як вперше відзначали День вишиванки на Машзаводі, діляться своїми спогадами.

Начальниця відділу ВАСУД ТОВ “Машзавод” Надія Руснак каже, що перші святкування Дня вишиванки було незвичними, але радісними і по-українськи, патріотичними. «Тоді настрій був зовсім інакший, ніж тепер. Хочеться, щоб все було у нас добре, щоб не було війни», – додає вона.

Легендарний голова профспілкового комітету ТОВ “Машзавод” Леонід Пирог теж не може приховати свого хвилювання: «Люди раділи тому, що одягнули вишиванки. Коли другий рік святкували, то всі їхали купувати собі вишиванки, щоб у кожного була. Я, наприклад, аж чотири маю. Це хороше свято для нас українців».

Леонід Пирог

Звісно, сьогодні все ж таки немає того такого піднесення, яке було, – продовжує він, – Тому що наші хлопці гинуть, йде війна, багато переселенців, згорьовані люди. Звичайно радість є, але вона не така, як має бути. Але я вірю у нашу Перемогу і все налагодиться.

Генеральний директор підприємства Віктор Сідляр ніколи не падає духом і каже БукІнфо, що ТОВ “Машзавод” – перше підприємство в області, де весь колектив підтримав традицію відзначання Дня вишиванки:

«Щороку ми одягаємо вишиванки, як Машзавод, як колектив і кожен рік ми це підтримуємо. У перші роки це була така нечисленна як для міста, так і для Буковини акція. Тепер День вишиванки відомий у всьому Світі. На жаль, сьогодні це можна назвати святом зі присмаком війни. Раніше ми робили такі акції з піснями, танцями, різними елементами шоу.

На Машзаводі це завжди любили. А сьогодні просто ми одягли вишиванки, хто нині працює, прийшов на роботу. Це данина тому, щоб підтримати дух, щоб показати, що ми українці і ми є сильними та непереможними. Цей дух ми збережемо!».

За словами Віктора Сідляра, взагалі Машзавод підтримує всі українські народні традиції та фестивалі. А ще – українську церкву, якій допомагав ще тоді, коли вона була в опалі, а тодішнє керівництво держави підтримувало Московський патріархат. Керівник підприємства щиро вірить, що Україна без сумніву переможе у цій кривавій, агресивній, розв’язаній Росією війні, і ми всі святкуватимемо нашу Велику Перемогу, про яку мріяли багато поколінь українців.

«Звісно, тоді ми одягнемо самі найкращі свої вишиванки, і так буде завжди», – переконаний керівник підприємства.

А нині хочеться сказати: Слава Україні! Слава всім нашим мужнім Героям – Захисникам, які ціною свого здоров’я і життя захищають не лише нашу країну, а й увесь цивілізований світ від страшної російської путінської чуми.

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)
Фото і відео телеканалу джерело

Джерело