У Чернівцях розпочався дводенний захід для фахівців центрів психічного здоров’я

Подія об’єднала понад 50 учасників з різних куточків регіону Фахівці центрів психічного здоров’я зібралися у Чернівцях для обміну досвідом та вдосконалення професійних навичок

4 грудня у Чернівцях стартував дводенний захід для фахівців центрів психічного здоров’я, організований Управлінням охорони здоров’я Чернівецької міської ради за підтримки україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України».

Подія об’єднала понад 50 учасників з різних куточків регіону, які протягом двох днів обговорюватимуть сучасні підходи до організації роботи у сфері психічного здоров’я, ділитимуться досвідом та спільно формуватимуть нові підходи до надання якісних послуг пацієнтам.

На відкритті заходу учасників привітала начальниця управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Наталія Калмикова.

До слів привітання долучилися також Марія Поліщук, заступниця директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА.

Світлана Бостан, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» розповіла про проекти програми, які імпоементуюьься у Чернівцях та області

Валентина Радчук, завідувачка кафедри практичної психології ЧНУ зробила аналіз ролі психолога з вищою не медичною освітою.

У рамках першої сесії координатори україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України» Богдан Сумарюк та Ірина Герасим’юк презентували концепцію діяльності центрів психічного здоров’я. Учасники також обговорили ролі мультидисциплінарних команд та можливості регіональних програм підтримки психічного здоров’я.

«Підтримка психічного здоров’я є одним із пріоритетів у системі охорони здоров’я України. Проведення таких заходів сприяє підвищенню рівня професійної підготовки спеціалістів та розвитку якісної мережі послуг для пацієнтів», – зазначила Галина Бовкун, учасниця зустрічі.
Друга частина дня відбуватиметься у Центрі психічного здоров’я Чернівецької міської поліклініки №1, де учасники ознайомляться з організацією роботи закладу та візьмуть участь у панельній дискусії на тему «Виклики та можливості роботи в ЦПЗ». Завершенням дня стане сесія нетворкінгу, де фахівці матимуть змогу поспілкуватися у неформальній атмосфері та обговорити актуальні питання галузі.

5 грудня учасники заходу відвідають центри психічного здоров’я Сторожинецької громади, аби ознайомитися з успішними кейсами та перейняти досвід реалізації послуг для підтримки ментального здоров’я.

Джерело: promin.cv.ua