У Чернівцях вперше покажуть фільм про буковинського співака Назарія Яремчука


У Чернівцях на кінофестивалі “Миколайчук OPEN” вперше презентують глядача документальний фільм про відомого буковинського естрадного співака Назарія Яремчука “Яремчук: Незрівнянний світ краси”.

Про це йдеться у пресрелізі організаторів фестивалю, повідомляє Укрінформ.

“Документальний фільм “Яремчук: Незрівнянний світ краси” – про безсмертну музичну легенду Назарія Яремчука, з якого фактично почалась історія української попмузики. Українська фестивальна прем’єра відбудеться на Миколайчук OPEN. Стрічка стане фільмом-закриттям фестивалю глядацького кіно, що проходитиме у місті Чернівці з 15 по 23 червня”, – повідомили організатори.

Вони нагадали, що Назарій Яремчук – перша українська попзірка. Завдяки безмежному таланту, ентузіазму та праці він зробив українську пісню модною та відомою по всьому світу.

Ініціаторкою створення фільму стала донька Назарія, співачка Марія Яремчук. Влітку 2021 року вона поділилася цією ідеєю зі студією KNIFE! Films – режисером Артемом Григоряном і продюсером Максимом Сердюком. Відтоді почалася активна робота над дослідженням феномена Яремчука: вивчення архівів, збір інформації, пошук героїв, робота над сценарієм, зйомка інтерв’ю та натури. Робота тривала два роки та закінчилася наприкінці 2023 року.

“Ідея виникла до початку повномасштабного вторгнення. На створення спонукав той факт, що очевидці та творці основ україномовної попсцени, естради – не вічні, як би це не звучало… Ми повинні знати своїх героїв, і зараз це вже починає бути мейнстримом, що дуже круто”, — ділиться Марія Яремчук, співачка та виконавча продюсерка фільму.

До участі в проєкті долучилися учасники культового колективу ВІА “Смерічка”, які надали маловідомі факти про Назарія. Його дружина Дарина Яремчук розповіла про їхнє знайомство та історії палкої любові його шанувальниць. Також до фільму ввійшли розповіді близьких колег співака, визнаних культурознавців та музичних оглядачів.

“До створення цього фільму я мало що знав про Назарія. Знав, що він вокаліст ВІА “Смерічка” та що родом із Карпат. Але ще під час створення серіалу “Спалах” я дивився його кліпи та вважав Яремчука людиною дуже харизматичною. Але ми взагалі не знали його біографію. Під час одного з перших зідзвонів з Марією Яремчук, вона поділилася з нами низкою окремих фактів з його життя: перемога у конкурсі “Пісня-71”, виступи в Чорнобилі для ліквідаторів, гастролі Америкою ще за часів СРСР, іншими унікальними подробицями його життя… І ми зрозуміли, що робимо документальний фільм про людину, через біографію якої розповідаємо історію нашої країни. Тому історичних подій, які ми згадуємо в фільмі, дуже багато”, — розповів Артем Григорян, режисер фільму “Яремчук: Незрівнянний світ краси”.

У процесі створення фільму автори також використали сімейні архіви виконавця (фотоальбоми та відеокасети), архіви героїв фільму, зокрема матеріали, що зберігаються у Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві.

Фільм “Яремчук: Незрівнянний світ краси” у широкий прокат вийде з 8 серпня – документальна біографічна драма про життя та кар’єру першої української попзірки. Фільм складається з ексклюзивних спогадів його близьких і визначних діячів культури, а також з особистих щоденників та унікальних хронік: від перемоги на конкурсі “Пісня-71” з “Червоною рутою” до політичних переслідувань КДБ, загибелі Володимира Івасюка, виступів у Чорнобилі та Афганістані.

Назарій Назарович Яремчук (30 листопада 1951, Рівня (тепер Вижниця) – 30 червня 1995, Чернівці) — український естрадний співак (тенор). Народний артист УРСР (1987). Герой України. Яремчук відомий насамперед виконанням українських пісень – “Чуєш, мамо”, “Зачаруй”, “А матіоли цвіт”, “Червона рута”, “Водограй”, “Смерекова хата”, “Гай, зелений гай” та ін.

Джерело