Україну знову накриє пустельний пил: коли та звідки чекати
Україну з 27 по 28 травня знову накриє пил з пустельних районів Середньої Азії. Можливе помутніння неба й не лише.
Про це повідомляє Meteoprog.
Зокрема, синоптики попередили, що зміна погоди може спричинити помутніння неба, незначне погіршення дальності видимості, слабковиражені “брудні” дощі.
Фото: meteoprog.com
Що таке пилова буря
Пилова буря – це атмосферне явище перенесення вітром великої кількості пилу, піску, частинок ґрунту тощо. У висоту пилова буря сягає від кількох метрів до кількох кілометрів, а пряма видимість в її епіцентрі може зменшуватися до кількох десятків метрів. Якщо пилова буря утворюється над піщаними ґрунтами, то, відповідно, її називають піщаною бурею
Україну накрив пил із Сахари: для кого він небезпечний.
Пилова буря утворюється, коли над сухим і малорослинним ґрунтом віє вітер швидкістю від 10 м/с. Він здіймає в повітря часточки ґрунту і переносить їх на далекі відстані. Найчастіше такі бурі поширені у пустелях та напівпустелях, орних степах тощо. На планеті розповсюджені у регіонах Північної Африки, Близького Сходу, Центральної Азії та Китаю. Іноді пилові бурі можуть долати тисячі кілометрів.
З 1950-х років частота пилових бур зросла у 10 разів. Є регіони, які потерпають від цього явища більше за інших. Для прикладу, якщо у 1960-х роках у Мавританії траплялося дві таких бурі на рік, то з 2007 року їх уже близько 80 на рік.
Нагадаємо, 1 квітня до України дістався пил із Сахари. Його принесла хвиля тепла із західного Середземномор’я, пояснювали синоптики. Цей пил створює ефект затуманеного неба, в приземному шарі може спостерігатися імла. В Укргідрометцентрі також рекомендували зачиняти вікна.
У Київській міській військовій адміністрації поділилися рекомендаціями для населення. Зокрема, людям радять:
• не залишати транспортні засоби під деревами, рекламними щитами, стовпами електромереж;
• щільно закривати вікна, двері, горища у будинках;
• прибрати з балконів та лоджій предмети, що не закріплені та можуть впасти на вулицю.