Як отримати дозвіл на зброю: алгоритм від поліції Буковини
У селі Горошівці силовики вилучили у чоловіка арсенал. За інформацією Головного управління Нацполіції в області, 36-річний житель села зберігав удома автомат, боєприпаси та набої.
“Поліцейські затримали чоловіка та повідомили про підозру. Суд обрав йому запобіжний захід: тримання під вартою. Чоловікові загрожує до семи років позбавлення волі”, – зазначили у поліції.
Кореспондентка “МБ” поспілкувалася з начальником сектору контролю за обігом зброї ГУ НП в області Василем ДУДКОЮ та дізналася, як працює реєстр зброї та як отримати дозволи.
– Що таке реєстр зброї та як він працює?
– Єдиний реєстр зброї – це інформаційно-телекомунікаційна система, що призначена для автоматизації обліку обігу зброї. Метою є зменшення бюрократичного навантаження на громадянина під час оформлення зброї. Облік реєстру охоплює всі процеси: продаж, оформлення, переоформлення зброї. Це позитивно впливає на контрольні функції поліції у сфері обігу зброї. Щодо Єдиного вікна для громадян – це електронний сервіс на вебсайті МВС. За його допомогою громадяни можуть отримати необхідні послуги. За допомогою цього сервісу вони зможуть самостійно створити електронну заявку на послуги у сфері обігу зброї та отримати сповіщення або витяг із рішенням Національної поліції про надання або відмову в цій послузі. У сервісі відображатиметься інформація про зброю, яка перебуває у власності громадянина, та строки дії дозволів.
– За яким принципом особа може офіційно отримати зброю?
– Це питання можна розділити на дві частини: порядок подання документів та їхній перелік. Документи подають особисто або уповноваженою особою, поштою або через електронний кабінет інформаційного сервісу “Єдине вікно для громадян”. Особа, яка хоче отримати дозвіл на зброю, повинна підготувати пакет документів. Це заява, одна фотокартка розміром 3,5х4,5 см в електронній або паперовій формі; медична довідка, довідка про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування, платіжний документ з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги.
– Хто може отримати зброю та за скільки часу?
– Отримати зброю можуть громадяни України або особи, які мають посвідку на постійне проживання, які досягли 21-річного віку. Рішення про надання дозволу на придбання мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної, пневматичної, холодної зброї ухвалюють підрозділи поліції у строк, що не перевищує 30 календарних днів. За результатами розгляду документів, підрозділ поліції ухвалює рішення про надання або ж відмову дозволу на придбання основної частини мисливської зброї. Наявність дозволу на придбання основної частини мисливської зброї підтверджується витягом з реєстру про наявність дозволу на придбання предметів і матеріалів фізичними особами, у якому зазначається вид та модель зброї, до якої дозволено її придбання.
– Чи багато заяв на отримання зброї надходило в області за період війни?
– У 2022 році кількість охочих придбати зброю зросла у 2,7 раза, як порівняти з попереднім роком. У 2023 та 2024 роках спостерігається спад на 20 % та 30 %.
Джерело: molbuk.ua