За популяризацію німецької культури за кордоном: викладач ЧНУ Петро Рихло отримав премію Фрідріха Ґундольфа
Викладач Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Петро Рихло отримав премію Фрідріха Ґундольфа. Її професору ЧНУ присудила Німецька академія мови та літератури за популяризацію німецької культури за кордоном.
Про це повідомляє С4 із посиланням на сайт Чернівецького національного університету.
У вищому навчальному закладі зазначають, що премія дотована 20 000 євро й була вручена 14 квітня 2024 року в Ессені в рамках засідання Академії.
Петро Рихло — український германіст, перекладач і есеїст. Професор кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
Саме завдяки йому зберігається і заново відкривається, перекладається і видається німецькомовна, переважно німецько-єврейська література історичних ландшафтів Буковини та Галичини.
Його основним перекладацьким досягненням є переклад, коментування та публікація повного поетичного доробку Пауля Целана, який доступний у повному обсязі з 2020 року. За ініціативи Петра Рихла у 2013 році в Чернівцях заснували Літературний центр імені Пауля Целана. Професор також стоїть біля витоків створення Міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Czernowitz», який проводиться щорічно з 2010 року.
«Творчість Петра Рихла демонструє зразковий європейський характер багатомовної культурної спадщини Буковини та Галичини. Справа його життя вже відзначена численними нагородами, серед яких Хрест Заслуг на стрічці ордена «За заслуги» Федеративної Республіки Німеччина у 2012 році, Австрійський Хрест Пошани за науку й мистецтво першого класу у 2014 році, премія імені Ґеорґа Дегіо Культурного форуму Східної Європи у 2015 та літературна премія Райнера Кунце у 2017 році», — йдеться на сайті університету.
Довідка: з 1964 року премія імені Фрідріха Ґундольфа присуджується за видатні досягнення в популяризації німецької культури, особливо німецької мови та літератури в ненімецькомовних країнах. Премія вручається щорічно під час весняного засідання Німецької академії разом із премією імені Йоганна Генріха Фосса за переклад.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що почесному професору Чернівецького національного університету Михайлу Марченку призначили довічну пенсію за видатні заслуги у сфері вищої освіти.