«Чернівці на крисах капелюха»: у Чернівцях презентували книгу Володимира Килинича (фото)

У Чернівцях у Буковинському медіацентрі «Belle Vue» відбулася презентація нової книжки Володимира Килинича «Чернівці на крисах капелюха», що побачила світ у «Видавництві 21». Модерувала подію літературознавиця, поетка Інга Кейван, а зачитував есеї з книжки співак і конферансьє Богдан Ластівка.

«Чернівці на крисах капелюха» — роман, що складається з кількох десятків коротких есеїв. У кожному тексті йдеться про місто, а водночас — про людей цього міста: знаних і незнаних. Автор спробував відшукати і змалювати у власній пам’яті та в сучасних реаліях цілісну картину «старих» і «нових» Чернівців, близьких і дорогих йому та його поколінню в притаманній йому дещо іронічній манері. За словами автора, ідея створити роман у есеях виникла два роки тому.

«Це моя вже шоста книжка в тому числі п’ята — про Чернівці. Перш за все надихався я Чернівцями — містом, яке я обожнюю, містом, де я мешкаю вже більше 60 років, містом, яке надихало не одного письменника й поета. Почав писати її як тільки почалася війна. Я тоді подумав, що не можна залишати місто навіть у такий скрутний час. А потім мені знайомі з фронту почали писати — пиши, нам це допомагає. Було досить багато таких звернень, тому я вирішив цим займатися, і, гадаю що в мене вийде навіть трилогія, бо дуже багато є написаних текстів, які чекають свого часу» — зазначив автор.

Володимир Килинич додав, що головні герої книжки — Чернівці.

«Мене не цікавить конкретна людина, мене цікавлять тенденції, явища, які тут можна спостерігати, і через людей, дуже часто вигаданих. Ніяких аналогій нема й не треба шукати, я намагаюсь описувати те, що відбувається тут, у цьому місті», — каже автор.

Довідка: Володимир Килинич (1955, Кіровоградщина) публіцист, громадський діяч. Живе в Чернівцях з 1962 року і вважає це місто своєю другою батьківщиною. Закінчив середню школу № 30 та фізичний факультет Чернівецького університету. Почав писати ще в школі. Чернівці — головний герой п’яти його книжок, написаних у своєрідній авторській дотепній манері, поєднаній водночас із глибоким ліризмом та ностальгією за містом і людьми, які вже не повторяться. Друкувався в США, Ізраїлі, Німеччині, Австрії, у багатьох чернівецьких, київських та львівських виданнях, на інтернет-ресурсах.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Чернівцях презентували книгу про репресоване студентство «З аудиторії — за колючі дроти».



Джерело